• Zopár slov o programe DofE

• Komplexný rozvojový program, ktorý dáva mladým ľuďom vo veku 14 - 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti a charakterové vlastnosti pre reálny život, naplniť svoj potenciál a pomôcť im uspieť v živote. Program je súčasťou celosvetovej Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu a už od roku 1956 podporuje mladých ľudí v 140 krajinách po celom svete na ich ceste k samostatnosti, sebavedomiu, úspechu v živote a sociálnemu cíteniuVzdelávací program funguje pod záštitou britskej kráľovskej rodiny.
        V programe DofE si mladí ľudia stanovujú individuálne ciele a výzvy v niekoľkých aktivitách a na ceste k ich splneniu posilňujú svoju zodpovednosť a vytrvalosť, poznávajú a prekonávajú sami seba a získavajú nové zručnosti, užitočné pre ďalší akademický aj pracovný život. Zapojením sa do programu sa navyše stávajú súčasťou medzinárodnej komunity.

Prínos programu pre mladých ľudí

• rozvoj nových schopností, ktoré môžu v budúcnosti uplatniť nielen na trhu práce

• rozvoj schopnosti učiť sa z vlastných skúseností a zážitkov

• možnosť dosiahnuť vo svojom voľnom čase niečoho pozitívneho a konštruktívneho

• príležitosť splniť si sny, čeliť výzve a prekonať samého seba

• zvýšenie sebadôvery a sebavedomia

• rozvoj samostatnosti a zodpovednosti za seba i za druhých.

Cieľom programu je osobnostný rozvoj mladých ľudí zameraný na rozvoj ich zručností, vôľových vlastností, vytrvalosť, zdravý životný štýl, zodpovednosť a líderstvo. Základnou filozofiou programu je viera, že každý mladý človek má potenciál byť úspešný. Pomáha zdolávať výzvy a plniť sny a ambície. Študent zaradený do programu si sám nastavuje svoje ciele, ktoré chce dosiahnuť v oblasti vzdelávania, športu, dobrovoľníctva.
        Za svoje výsledky sú študenti oceňovaní prestížnou medailou a certifikátom, ktorý má celosvetovú platnosť a hodnotu.

Naša škola získala licenciu na realizáciu prestížneho medzinárodného programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE) v roku 2015.

Podrobnejšie informácie o programe získate na stránke www.dofe.sk.

Fotografia pochádza zo slávnostnej ceremónie, na ktorej v novembri 2017 odovzdával ceny študentom HRH Princ Edward, Gróf z Wessexu (v dolnom rade v strede). Ide o syna kráľovnej Alžbety II. a zakladateľa programu Princa Filipa, Vojvodu z Edinburghu.
        Držiteľka bronzovej medaily Eva Dinh Thi, študentka z Obchodnej akadémie Nevädzová stojí v strednom rade - prvá zľava.

• Nevädzkárska fotogaléria

Zriaďovateľ strednej školy

• Meno školy
        • Obchodná akadémia, Nevädzová 3, Bratislava