• Logá cvičných firiem 2023

     • V jubilejnom 10. ročníku Školského veľtrhu podnikateľských zručností sa stretne až 24 druháckych cvičných firiem. Na úvod vám ponúkame hlasovanie o najlepšie firemné logo: HLASOVANIE LOGO 2023

      Podľa marketingových dizajnérov má byť logo nielen jednoduché ľahko zapamätateľné, ale aj originálnenezameniteľné s inými logami. Musí byť dobre čitateľné aj na malej ploche, a ak obsahuje zaujímavý grafický nápad, môžeme ho považovať za prvý krok k úspešnému štartu do podnikania.
      Staňte sa aj vy našimi porotcami a vyberte tie logá, ktoré považujete za najvydarenejšie.

     • Vianočné prázdniny

     • V piatok 23. 12. 2022 sa začínajú vianočné prázdniny, ktoré potrvajú až do 08. 01. 2023. Vyučovanie podľa riadneho rozvrhu sa opäť začne v pondelok 9. januára 2023. 

     • Vianočný volejbalový turnaj 2022

     • V utorok 20.12.2022 sa stretlo 12 triednych tímov na turnaji vo volejbale. Víťaznú putovnú trofej si odniesla trieda II. A, druhé miesto obsadila III. A a najlepšiu trojku uzatvára družstvo z III. B.

      Všetkým zúčastneným miešaným tímom ďakujeme za ich športové výkony a víťazom blahoželáme.

      Vianočný turnaj bol financovaný z rodičovských príspevkov.

     • Olympiáda z anglického jazyka 2022

     • Výsledky školského kola olympiády z anglického jazyka:
      Kategória starších žiakov
      1. Veronika Hlavenková (IV. A)
       - postup do okresného kola
      2. Edina Farkasová (III. C)
      3. Alena Valníčková (III. B)
      Kategória mladších žiakov
      1. Jakub Chobot (II. C)
       - postup do okresného kola
      2. Rozalia Spartakian (II. A)
      3. Matias Repiský (II. C)

      Ceny do súťaže boli financované z rodičovských príspevkov.

     • Medzinárodná súťaž Interinfo ZAV-100

     • Na online súťaži v písaní na PC s penalizáciou 100 trestných bodov, ktorá sa konala minulý týždeň, sme sa vďaka našim dvom žiakom z III. A opäť nestratili. Tentoraz bol o čosi rýchlejší Matúš Ušiak, ktorý obsadili v kategórii Juniors (17 - 20 rokov) krásne 17. miesto na svete, a len o pozíciu nižšie skončil Tomáš Greguš.
      Ak povieme, že v tejto kategórii súťažilo až 709 pretekárov, ide skutočne o excelentný výsledok. V rámci Slovenska boli obaja chlapci dokonca na čele tabuľky.
      V mladšej kategórii Pupils (12 - 16 rokov) najlepšie obstál Jakub Humaj z II. A (73. miesto z 479 účastníkov).

     • Oznam pre žiakov

     • Na základe rozhodnutia riaditeľky školy č. OA/2022/169 bude dňa 13.12.2022 (utorok) z prevádzkových dôvodov prebiehať vyučovanie e-learningovou formou - t. j. zadaním samostatných domácich úloh z jednotlivých predmetov cez aplikáciu Edupage. Všetci žiaci školy budú zároveň automaticky odhlásení z obeda. 

     • Job Shadowing - Karlovy Vary 2022

     • V rámci projektu EÚ Erasmus+ s názvom KA-1 Poznávajme prax v iných krajinách umožňujeme našim učiteľom navštíviť partnerské školy v zahraničí a získať nové skúsenosti. Dve vyučujúce odborných ekonomických predmetov Adriana Jurášková a Dana Levčíková navštívili koncom novembra 2022 Obchodnú akadémiu v Karlových Varoch, aby sa presvedčili o vzdelávacích metódach a skúsenostiach našich českých kolegov. Zamerali sa najmä na výuku ADK a fiktívnych firiem, takže absolvovali hodiny v špecializovaných učebniach. Obe školy využívajú na výuku písania program ZAV, umožňujú žiakom vykonať jazykovú skúšku  či získať certifikát z informatiky ECDL, taktiež sa zapájajú do medzinárodného programu DofE.

      Samozrejme, nevyhli sme sa porovnávaniu oboch škôl aj v iných oblastiach. Napríklad českí študenti môžu využívať služby miestneho bufetu, kde je aj relaxačná zóna, avšak budove úplne chýba školská jedáleň, takže sa stravujú až po skončení vyučovania. K vybaveniu cvičných - fiktívnych firiem patrí aj veľkoformátová tlačiareň a 3D tlačiarne, avšak samotné firmy svoju prácu nezvyknú prezentovať na celoštátnych ani na regionálnych veľtrhoch. Takisto majú menšiu ponuku voliteľných predmetov, keďže škola samotná sa vzhľadom na kúpeľný charakter mesta skôr zameriava na cestovný ruch a ich žiaci musia preto povinne absolvovať až tri cudzie jazyky. Naši študenti zase získavajú oveľa komplexnejšie zručnosti v oblasti praktického účtovníctva, komunikácie, prezentácie a celkovo podnikania. 
      V každom prípade sú Karlove Vary ideálnym miestom na trávenie dovolenky či prázdnin, o čom svedčia aj úžasné zábery z centra mesta, v ktorom sa každý rok koná legendárny filmový festival. 

     • EDUCATE Slovakia 2022 u prvákov

     • Shashank Jha z Indie, Jhoana Maya z Venezuely, Vittoria z Talianska Emirhan z Turecka - títo štyria zahraniční vysokoškolskí študenti navštívili koncom novembra 2022 hodiny angličtiny u našich prvákov, aby im v tomto jazyku sprostredkovali čo najviac informácií o svojej domovskej krajine. Educate Slovakia je projekt zameraný na zlepšenie interkultúrneho porozumenia a globálneho zmýšľania mladých ľudí.
      Program bol realizovaný vďaka podpore celosvetovej študentskej organizácie AIESEC a plne sme ho financovali z rodičovských príspevkov.

     • Konferencia prezidentov študentských firiem 2022

     • Spoločnosť Accace patrí k najvýznamnejším hráčom na trhu outsourcingových a poradenských služieb v regióne strednej a východnej Európy. Práve na jej pôde sa 29.11.2022 stretla prezidentka aplikáčskej firmy sabelas Edina Farkasová s inými študentskými lídrami, aby sa dozvedeli viac o vedení tímu. Jedným z prednášajúcich bol aj partner firmy a riaditeľ slovenskej pobočky Peter Pašek, ktorý je absolventom Nevädzky z roku 2001. 
      Jeho kariérna cesta začínala práve v študentskej firme aplikovanej ekonómie. Konferenciu zorganizovala nezisková organizácia JA Slovensko.

     • Mikuláš na Nevädzke 2022

     • V utorok 6. decembra je ten správny čas prevetrať skriňu a vytiahnuť z nej váš obľúbený sveter so sobíkom.

      Možno sa naň príde pozrieť aj sám Mikuláš....

      Pozvanie Mikuláša na Nevädzku spískal náš školský parlament.

     • Ustanovujúce valné zhromaždenie sabelas 2022

     • Jedenásť členov študentskej firmy aplikovanej ekonómie sabelas sa 11.11.2022 stretlo so svojimi akcionármi na valnom zhromaždení. Akcionári sa počas neho dozvedeli o zložení orgánov VZ, dozornej rady a tiež o podnikateľskom pláne firmy. Firma sa rozhodla vyrábať voňavé sviečky zo sójového vosku so sušenou nevädzou a praskajúcim knôtom a my jej podnikateľskému nápadu držíme palce.

      Aktivity študentskej firmy sabelas sú čiastočne financované z rodičovských príspevkov.

      Viac o činnosti študentských firiem na OA Nevädzová nájdete na tejto stránke.

      Sabelas - stanovy firmy.pdf

     • 1. miesto dievčat v okresnom florbale

     • Tím dievčat OA Nevädzová nenašiel v pondelok 14.11.2022 v okresnom kole pohára Super florbalu premožiteľa.  Vďaka štyrom víťazstvám nad svojimi rovesníčkami z druhého bratislavského obvodu sme postúpili do krajského kola z 1. miesta a získali sme cenný pohár.
      V rovnakej súťaži sa chlapčenský tím síce na postupovom mieste neumiestnil, ale za reprezentáciu školy mu rovnako ďakujeme.

     • JUMBOO na dvoch veľtrhoch CF 2022

     • V Košiciach sa v dňoch 8.- 9.11.2022 konal 18. Medzinárodný veľtrh cvičných firiem krajín V4, z ktorého si naši tretiaci z CF Jumboo doniesli strieborné 2. miesto v kategórii Najlepšia elektronická prezentácia.
      Rovnakej farby bola aj cena pre Adama Zubeka (III. A), ktorý pred troma týždňami očaril medzinárodnú porotu v súťaži 90 sekúnd vo výťahu na Medzinárodnom veľtrhu CF v Žiline. V nej musel za krátky čas predstaviť aktivity svojej firmy v anglickom jazyku. 

      ​​​​​​Na Medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem v Žiline-Gbeľanoch, ktorý sa konal 18.-19.10.2022 sa zúčastnilo všetkých 15 členov firmy. Okrem už spomínanej Adamovej striebornej ceny získali aj titul Zodpovedná firma
      Na oba súťažné veľtrhy tretiakov pripravuje Ing. Terézia Garaiová.

      Činnosť cvičnej firmy JUMBOO je financovaná z rodičovských príspevkov.

     • Oznam pre žiakov školy

     • Vo štvrtok 17. novembra 2022 je štátny sviatok Deň boja za slobodu a demokraciu.
      V piatok 18. novembra 2022 bude vyučovanie na OA Nevädzová prebiehať podľa štvrtkového rozvrhu s niektorými úpravami v suplovaní. Žiaci zo IV. B (duál) budú tiež v škole a budú sa učiť podľa špeciálneho rozvrhu. Vyučovanie pre celú školu sa však skončí po 6. vyučovacej hodine. 

     • Školská kolekcia 2022

     • Naša škola si vlani nechala vytvoriť vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, ktorej náhľad vidíte nižšie a ktorú je možné si aktuálne zaobstarať v eshope tu: https://www.kraloveskoly.cz/nevadzova/.
      Objednávanie je spustené až do 16. 11. 2022. Nasledujúci deň sa eshop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby tak, aby boli doručené 7. decembra. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie trebárs pod stromček.
      Upozorňujeme, že škola je len sprostredkovateľom predaja bez nároku na províziu.

     • Halloween day 2022

     • Milí naši strašidelní (aj nestrašidelní) Nevädzkári,
      dovoľujeme si vás informovať o výsledkoch štvrtkovej halloweenskej súťaže. Tohtoročná konkurencia bola veľká, rozhodovanie členov školského parlamentu preto nebolo najľahšie.
      Z prvákov bola najtemnejšia 
      Sofia Wijegunawardenová, u druhákov nás dojal ranený vojak Matias Repiský a nejedného z nás vydesila čierna vdova bez polovice tváre tretiačka Victoria Bécotte. O to, aby ste na všetko rýchlo zabudli, sa so svojím "blikátkom" postaral šarmantný, ale veľmi drsný MIB (Maturant In Black) Gabriel Škorpil. Titul najstrašnejšej triedy obhájila a pizzou zajedla III.C, avšak na päty jej šliapali aj nováčikovia z I.C, ktorým sa tiež ušla časť sladkej výhry. 

      Percentuálne najvyššiu účasť zmaskovaných členov mal však tím pedagogického zboru. Podľa rozhodnutia študentskej poroty v ňom najviac zabodovala naša pani zástupkyňa Darina Chobotová, z ktorej trčali kosti. 
      Dúfame, že ste si tento netradičný deň užili rovnako ako my. Tešíme sa na strašidelný Halloween day opäť o rok. Všetkým zúčastneným srdečne ďakujeme a víťazom blahoželáme.


      Tím školského parlamentuHalloween day zorganizovali členovia školského parlamentu na čele so svojou koordinátorkou Sylviou Škúciovou, za čo im všetkým ďakujeme.
      Ceny pre víťazov a všetkých účastníkov boli financované z rodičovských príspevkov.

      Viac fotografií z akcií nájdete na Facebooku Nevädzky.

     • Nové počítače a softvér pre žiakov

     • V týchto dňoch sme vďaka občianskemu združeniu Priatelia Obchodnej akadémie na Nevädzovej 3 v Bratislave, ktorý je tvorený 2% z daní, a tiež rodičovskými príspevkami, vybavili celú učebňu VT2 sedemnástimi novými počítačovými zostavami
      Okrem toho sme vďaka zmluve nášho zriaďovateľa BSK so spoločnosťou Microsoft poskytli všetkým žiakom našej obchodnej akadémie bezplatné licencie na Office 365 v plnej professional verzii vrátane Accessu.
      Balík MS Office tak môžu po registrácii využívať počas svojho štúdia nielen na prípravu na vyučovanie v domácom prostredí, ale aj na ďalšie účely.

     • Októbrový DOD 2022

     • Necelých dvesto deviatakov a ich rodičov sa vo štvrtok 20.10.2022 stretlo s učiteľmi a študentmi Nevädzky, aby sa o nás dozvedelo čo najviac. Prinášame reportáž ružinovskej televízie a niekoľko fotografií z tejto vydarenej akcie.

      Za skvelú prezentáciu na Dni otvorených dverí patrí poďakovanie všetkým zúčastneným učiteľom a tiež žiakom cvičnej firmy JUMBOO, Erasmákom, Dofákom a SOČkárkam.

  • Nevädzkárska fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Kontakty

          Zriaďovateľ strednej školy

    • Meno školy
    • Obchodná akadémia, Nevädzová 3, Bratislava
    • Email na správcu obsahu
    • Ing. Adriana Jurášková, juraskova@oanba.sk
    • Telefón
    • 02/43 41 11 58 (sekretariát riaditeľky)
    • Adresa školy
    • Nevädzová 3
     820 07 Bratislava
     Slovakia
    • Úradné hodiny
    • Školský rok:
     07.30 h - 08.00 h
     11.20 h - 11.50 h
     Počas prázdnin:
     8.00 h - 12.00 h
    • Riaditeľka školy
    • Ing. Jana Orthová
     j.orthova@oanba.sk
     02/43 41 11 58
     prijímacie konanie
    • Zástupkyňa riaditeľky
    • Mgr. Darina Chobotová
     chobotova@oanba.sk
     02/43 41 09 22
     akcie školy, všeobecno-vzdelávacie predmety
    • Zástupkyňa riaditeľky
    • Ing. Adriana Jurášková
     juraskova@oanba.sk
     02/43 41 09 22
     maturitné skúšky, odborné predmety, web
    • Zborovňa, kabinety učiteľov
    • 02/43 42 01 16 (vrátnica)
    • Ekonomický úsek - vedúca
    • Slavomíra Krištofčáková
     ekonom.usek@oanba.sk
     02/43 41 11 59
    • Školská jedáleň
    • Elena Nižnanská
     veduca.sj@oanba.sk
     02/43 29 41 41
    • IČO
    • 17 327 652
    • DIČ
    • 2020868564
    • Výchovná poradkyňa
    • Mgr. Katarína Novotová
     vychovnyporadca@oanba.sk
    • Oznamovanie protiprávnej činnosti
    • Obvodné oddelenie PZ Bratislava Ružinov – východ
     Sputniková 12, Bratislava
     0961 032 705
     oopzruzinovvychod@minv.sk
     chranimedeti@minv.sk