• Exkurzia tretiakov Viedeň 2022

     • Vo štvrtok 20.10.2022 sa tretiaci vybrali do Viedne. Najprv navštívili areál zámku Belvedere, kde využili pekné počasie na prechádzku v zámockom parku a následne si prezreli diela najmä rakúskych maliarov (Gustav Klimt, Oskar Kokoschka a mnoho ďalších). Druhá časť dňa patrila Erste Financial Life Parku FLiP, kde sa ich ujali lektorky zo Slovenskej sporiteľne, aby im formou interaktívnej prehliadky predstavili  zaujímavosti z oblasti finančnej gramotnosti. Žiaci boli vtiahnutí do problematiky prostredníctvom hier a súťaží. Prehliadka mala vysokú profesionálnu úroveň, žiaci s nadšením riešili pomocou tabletov úlohy z oblasti finančnej gramotnosti.

      „Exkurzia FLIP vo Viedni sa mi páčila a zaujalo ma, akým hravým spôsobom sa dá naučiť o hospodárení s peniazmi.“  Filip (III.B)

      „Aj napriek technických komplikáciám to bola super exkurzia s náučnými aktivitami. Viac takýchto výletov treba.“  Viktória (III.B)

      „Výlet do Viedne sa mi páčil, krásna prechádzka pri zámku a v galérií nádherné obrazy. FLIP bol spracovaný zaujímavo a zábavne, aj napriek technickým problémom som si to užila.“ Sofia (III.A)

      „Exkurzia vo Viedni bola veľmi náučná, naučili sme sa nové bankové pojmy, bola tam super aktivita so zaujímavými informáciami od lektoriek.“  Samuel (III.B)

      Exkurziu zorganizovali vyučujúce Mgr. Eva Vavríková a Mgr. Martina Jankovičová v spolupráci s Nadáciou Slovenskej sporiteľne. Časť akcie (cestovné poistenie) bola hradená z rodičovských príspevkov.

     • Výzva školského parlamentu

     • Už vo štvrtok 27. októbra 2022 bude ten deň, keď všetci odhalíme svoju pravú tvár. Najstrašnejšia trieda a najzamaskovanejšia maska dostanú strašne dobré ceny. Akciu organizuje školský parlament.

     • Športujeme aj virtuálne 2022

     • Udržanie života v rovnováhe je názov projektu neziskovej organizácie Orbis Institute zameraného na podporu športovania detí využívaním inovatívnych technológií. Štyri triedy si na štyroch hodinách telocviku vyskúšali virtuálny snowboarding, ktorý meria schopnosť človeka udržať si rovnováhu alebo sa "vybrali" na cyklistický výlet cez zaujímavé miesta v okolí Bratislavy. O tom, že to bola zábava, svedčia aj nasledujúce zábery.
      Projekt bol finančne podporený zriaďovateľom školy Bratislavským samosprávnym krajom.

     • Logá našich tretiackych firiem 2022

     • Predstavujeme vám dve nové firmy, ktoré vznikli na OA Nevädzová v rámci voliteľných predmetov.
      Študentskú firmu sabelas (aplikovaná ekonómia) tvorí tím 11 tretiakov, ktorí majú za sebou úspešný predaj 100 ks akcií a teraz pripravujú valné zhromaždenie akcionárov. Ich prvým podnikateľským projektom bude výroba a predaj učebnej pomôcky pre maturantov. 
      Cvičná firma JUMBOO (cvičná firma-praktikum) "zamestnáva" 15 tretiakov, ktorí už v pondelok cestujú na svoj prvý celoslovenský veľtrh do Žiliny a vo štvrtok sa bude prezentovať aj na Dni otvorených dverí. Jej fiktívnym predmetom podnikania je výroba a montáž detských ihrísk. 
      Obom firmám držme palce v ich podnikaní.

      Študentská firma sabelas a cvičná firma JUMBOO pracujú vďaka finančnej podpore rodičovských príspevkov. 

     • Zmúdri do škôl 2022

     • Projekt Zmudri do škôl je polročný rozvojový program občianskeho združenia zmudri.sk, ktorý obohacuje výuku na školách o nové inovatívne prvky. Na hodinách informatiky u prvákov využívajú naše vyučujúce v 1. polroku modul "Ako sa chrániť na internete". Vo štvrtok 6.10.2022 navštívila hodinu informatiky v I. C programová manažérka združenia Nikoleta Karasová a sama "odučila" vzorovú interaktívnu hodinu. 
      Po úspešnom zvládnutí polročného modulu získajú prváci diplom, ale čo je oveľa dôležitejšie, naučia sa pohybovať v zradných vodách internetu a sociálnych sietí.

     • Oznam školskej jedálne

     • Od pondelka 17.10.2022 až do odvolania si nebude možné z prevádzkových dôvodov objednať v jedálni desiatu - bagety.
      Ponuka obedov ostáva zachovaná v pôvodnom rozsahu, t. j. dve varené jedlá denne.
      Ďakujeme za pochopenie.

     • Ceremónia DofE 2022

     • V utorok 6.10.2022 sme sa zúčastnili slávnostného odovzdávania ocenení Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu. Ceremónia prebehla v aule Gymnázia L. Novomeského, kde sme mohli zatlieskať úspešným Dofákom – Soni Furuczovej zo IV.B, ktorá si prevzala strieborné ocenenie, bronzové ocenenia získali Jakub Chobot (II.C), Alena Valníčková (III.B) a Ela Balážová (vlaňajšia IV. A).

      Ceny im odovzdali veľvyslanec Spojeného kráľovstva na Slovensku pán Nigel Baker a podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja pán Juraj Štekláč. Ocenených podporil, motivoval a zablahoželal im aj riaditeľ Národnej kancelárie DOFE na Slovensku pán Miloš Ondrášik. Mentorkami štyroch ocenených Nevädzkárov bolia počas celého roka Mgr. Katarína Barnová a Mgr. Katarína Ďurošková.

      Ceny dostaĺi žiaci, ktorí si plnili svoje ciele v oblasti talentu, športu a dobrovoľníctva a svoje fyzické sily a tímového ducha si otestovali na dobrodružnej expedícii.Všetkým oceneným Dofákom aj ich mentorke gratulujeme a novým účastníkom programu prajeme veľa úspechov v dosahovaní stanovených cieľov.

     • Deň župných škôl 2022

     • Za excelentnú prezentáciu školy ďakujeme našim Nevädzkárom Šimonovi, Filipovi, Sofii, Jakubovi, Rišovi, Simone, Laure, Niki, Veronike, obom Tamarám a obom Samuelom. Poďakovanie však patrí najmä dvom neúnavným organizátorkám Mgr. Darine Chobotovej a Mgr. Kataríne Tomaschekovej, ktoré strávili v OC Bory viac ako 12 hodín bez straty energie či hlasu. Okrem fotografií ponúkame v novinke aj videozáznam z rozhovoru o našej škole.

      Záznam rozhovoru moderátora so zástupkyňou riaditeľky školy Mgr. Darinou Chobotovou na Dni župných škôl, ktoré zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj v piatok 7.10.2022 v OC Bory Mall. 

     • Župný športový deň 2022

     • V utorok 4. októbra 2022 sa stredoškoláci z Bratislavského kraja stretli na športovom poli, aby si zmerali sily vo futbale, volejbale i atletike, ba na svoje si prišli aj bunky mozgové, ktoré súťažili v kvíze so športovou tématikou. V závere nájdete aj krátky videospot s našimi Nevädzkármi.

     • Finančná sloboda 2022

     • Naši tretiaci sa koncom septembra stretli s lektormi z OVB Allfinanz Slovensko a. s., aby sa "prevtelili" do mysle fiktívnej rodiny v ekonomickej hre s názvom Finančná sloboda.
      Ich úlohou bolo postarať o manželský pár, ktorý mal určité finančné ciele na najbližších 30 rokov života. Bolo potrebné rozhodovať o rôznych finančných produktoch s ohľadom na jednotlivé fázy života. Účelom hry bolo splniť všetky ciele rodiny, ako napr. dopriať si krásnu dovolenku v Mexiku, zaplatiť vzdelanie detí a dosiahnuť finančnú nezávislosť rodiny do veku 60 rokov rodičov. Žiaci hravou formou prežívali rôzne životné situácie, snažili sa nájsť tie najlepšie riešenia a učili sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutie. Hra bola aj z pohľadu žiakov výborným prostriedkom pre zvýšenie úrovne finančnej gramotnosti.

      „Finančná sloboda nás naučila ako narábať s reálnymi peniazmi v reálnych situáciách. Ako peniaze môžu ovplyvniť našu finančnú nezávislosť, že treba investovať správne,
      že sa máme približovať svojim cieľom a kompenzovať riziká, ktoré život prináša.“
      Diana Danielová

      „Môj názor na aktivitu finančná sloboda. Myslím si, že táto aktivita mi dosť dobre objasnila funkciu akcií, dlhopisov a peňažného fondu a to, kedy je možné tieto veci využívať. Utvrdila ma v tom, že do akcií a dlhopisov sa oplatí investovať, no iba za predpokladu, že im človek aspoň z časti rozumie.“
      Klaudia Štrbková 

     • 20 krokov k cybersecurity

     • Žiaci II. C sa v stredu 5.10.2022 stretli s odborníkom na kybernetickú bezpečnosť Karolom Suchánkom, aby si overili niekoľko zásad pre bezpečnú prácu s digitálnymi zariadeniami na internete. 
      Prednášky sú organizované s podporou Digitálnej koalície - Národnej koalície pre digitálne zručnosti a povolania Slovenskej republiky. 

     • Slovenské rýchle prsty 2022

     • V dňoch 27. – 29. 09. 2022 sa v priestoroch rokovacej sály BSK uskutočnil už III. ročník celoštátneho sústredenia s názvom Slovenské rýchle prsty. Zúčastnili sa ho žiaci a učitelia z celého Slovenska.
      Veľmi nás teší, že aktuálny majster Slovenska Tomáš Greguš obsadil 1. miesto vo všetkých disciplínach a rovnako krásne 3. miesto patrilo Matúšovi Ušiakovi (obaja z III. A). Víťazom srdečne blahoželáme!
      Poďakovanie patrí aj  organizačnému výboru celoslovenského sústredenia - Ing. Terézii Garaiovej, Mgr. Darine Szárasovej a Ing. Dane Levčíkovej.

      Cieľom sústredenia bola práca  s talentovanými žiakmi a spočívala v príprave na súťaže v písaní na klávesnici nielen na Slovensku, ale aj na medzinárodnej úrovni.
      Žiacke tréningy v písaní na klávesnici prebiehali pod odborným vedením pani Zaviačičovej, 9-násobnej majsterske sveta v písaní na klávesnici a zároveň držiteľke svetového rekordu  v počte 925 čistých úderov za minútu  a Jonáša Valu, juniorského 6-násobného majstra sveta v písaní.
      Počas sústredenia si žiaci mali možnosť vyskúšať rôzne techniky písania, rôzne dĺžky odpisov podľa predlohy či diktované texty. Súťažné disciplíny sa následne vyhodnocovali.

      Veríme, že sústredenie bolo motiváciou dosahovať výborné výsledky v písaní na klávesnici  nielen pre našich, ale aj pre všetkých žiakov z celého Slovenska a tešíme  sa niekedy v budúcnosti na ďalšom ročníku Slovenských rýchlych prstov.

      Reportáž TV Ružinov z 29.9.2022

     • Upracme si Slovensko 2022

     • Každoročná akcia Upracme si Slovensko, ktorá sa v tomto roku uskutočnila od 12.9. do 23.9.2022 "priniesla" celkom šesť vriec vyzbieraného odpadu. Žiakom prvého ročníka, II. A a tiež ich vyučujúcej RNDr. Jane Romaníkovej za túto aktivitu ďakujeme. 

     • Futsalový medzitriedny turnaj 2022

     • V rámci Európskeho týždňa športu sme v utorok 27.9.2022 zorganizovali v telocvični školy medzitriedny turnaj vo futsale.
      Víťazom sa prekvapivo stali najmladší účastníci súťaže - trieda I. A. Druhú priečku obsadili maturanti zo IV. B, tretie miesto patrilo III. B a zemiakovú medailu dostala II. A. 
      Okrem fotografií si nižšie pozrite aj videodokument z turnaja.

      Ceny do turnaja boli financované z rodičovských príspevkov. Za prípravu akcie ďakujeme našim telocvikárom Mgr. Matúšovi Kovalčíkovi a Mgr. Ľubomírovi Zagorovovi.

     • Post Bellum: Kinopríbehy o holokauste

     • Nezisková organizácia Post Bellum vyhľadáva a dokumentuje spomienky pamätníkov kľúčových momentov 20. storočia. Konkrétne ľudské osudy sú totiž tou najlepšou cestou k poznaniu vlastnej minulosti. Na pôde našej školy sme preto privítali jej zástupcov p. Sandru Polovkovú a Martina Rodáka, ale najmä pani Madeline Vadkerty, ktorá sa dlhodobo venuje téme holokaustu na Slovensku a sprostredkúva svoje poznatky mladej generácii.​​​​​​

      "Prednáška o Holokauste od organizácie Post Belum bola spracovaná audiovizuálne, pomocou videa, ktoré ako sme sa dozvedeli natáčajú aby zachytili príbehy tých, ktorý prežili Holokaust. Pustili nám video o Elim, ktorý žije v Istambule. Dozvedeli sme sa ako prežil spolu s rodinou počas 2. svetovej vojny a aj to čo všetko obetoval aby prežil. V ďalšej časti prednášky nám rozprávali o celkovom chode tejto organizácie ako aj o jej činnostiach. Prednáška sa nám páčila, napriek takej ťažkej téme to bolo veľmi záživné."

      Stanka Pullmanová (II. C)

     • Literárna exkurzia Modra 2022

     • V piatok 16.09.2022 nahliadli naši druháci do národnej histórie. Ich exkurzia do Múzea Ľudovíta Štúra v Modre im umožnila spoznať posledné roky života a okolnosti tragickej smrti človeka, ktorému vďačíme za dnešnú podobu slovenčiny. Okrem pamätnej izby navštívili aj miesto jeho posledného odpočinku na modranskom cintoríne.

     • Kampaň Zatoč s odpadom

     • 10 mesiacov, 10 NOVÝCH výziev a 10 krát odpad na rôzne témy

      Zatoč s odpadom“ je online kampaň Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP), ktorá má prostredníctvom desiatich tematických aktivít prispieť k zlepšeniu osvety a informovanosti širokej verejnosti ohľadom aktuálnej témy predchádzania vzniku odpadu.

      V septembri prebieha výzva VYMEŇ SVOJU HUBKU!

      Posvieťme si na hubky, ktorými umývame riad. Z čoho sú vyrobené, koľko nám slúžia a kde končia? Na trhu dnes nájdeš rôzne viac alebo menej environmentálne vhodné náhrady. Skús medzi nimi objaviť svoju favoritku. Možno to bude lufa, po ktorej siahneš – vieš si ju dopestovať sám, je veľmi hygienická, dlho vydrží a nakoniec ju pridáš do kompostu, z ktorého dopestuješ novú. Príklad obehovosti ako vyšitý. Predídeš tak odpadu z cca 20 klasických hubiek ročne.

      Splnenie výzvy budú účastníci dokladovať fotkou, článkom alebo inými údajmi, ktoré výzva požaduje.

      Okrem dobrého pocitu získaš...

      Širší pohľad na vec, novú životnú stratégiu s rešpektom voči ľuďom a prírode, praktické zručnosti a radosť z dosiahnutých výsledkov. Tipy a návody na šetrenie prírodných aj finančných zdrojov. V neposlednom rade aj status „greenfluencera“ a ... vecné ceny mesačne (zelený balíček, zaujímavé knihy, tričko)  a v záverečnom žrebovaní, v ktorom môžeš vyhrať hodnotné ceny, akými sú stan, turistické paličky, smart hodinky, feratový set, spoločenské hry,  ale aj zážitkové poukazy a iné motivačné ceny.

      Výhercov žrebujú každý mesiac. Záverečné žrebovanie o hodnotné ceny bude na konci školského roka, v júni 2023. Bližšie info získaš u pani učiteľky Romaníkovej.

      Neváhaj a zatoč s odpadom spoločne s nami!

  • Nevädzkárska fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Kontakty

          Zriaďovateľ strednej školy

    • Meno školy
    • Obchodná akadémia, Nevädzová 3, Bratislava
    • Email na správcu obsahu
    • Ing. Adriana Jurášková, juraskova@oanba.sk
    • Telefón
    • 02/43 41 11 58 (sekretariát riaditeľky)
    • Adresa školy
    • Nevädzová 3
     820 07 Bratislava
     Slovakia
    • Úradné hodiny
    • Školský rok:
     07.30 h - 08.00 h
     11.20 h - 11.50 h
     Počas prázdnin:
     8.00 h - 12.00 h
    • Riaditeľka školy
    • Ing. Jana Orthová
     j.orthova@oanba.sk
     02/43 41 11 58
     prijímacie konanie
    • Zástupkyňa riaditeľky
    • Mgr. Darina Chobotová
     chobotova@oanba.sk
     02/43 41 09 22
     akcie školy, všeobecno-vzdelávacie predmety
    • Zástupkyňa riaditeľky
    • Ing. Adriana Jurášková
     juraskova@oanba.sk
     02/43 41 09 22
     maturitné skúšky, odborné predmety, web
    • Zborovňa, kabinety učiteľov
    • 02/43 42 01 16 (vrátnica)
    • Ekonomický úsek - vedúca
    • Slavomíra Krištofčáková
     ekonom.usek@oanba.sk
     02/43 41 11 59
    • Školská jedáleň
    • Elena Nižnanská
     veduca.sj@oanba.sk
     02/43 29 41 41
    • IČO
    • 17 327 652
    • DIČ
    • 2020868564
    • Výchovná poradkyňa
    • Mgr. Katarína Novotová
     vychovnyporadca@oanba.sk
    • Oznamovanie protiprávnej činnosti
    • Obvodné oddelenie PZ Bratislava Ružinov – východ
     Sputniková 12, Bratislava
     0961 032 705
     oopzruzinovvychod@minv.sk
     chranimedeti@minv.sk