Obchodná akadémia, Nevädzová 3, Bratislava

Prihlásenie
O škole Info pre študentov Záujemcovia o štúdium Diaľkové štúdium 2% dane Elektronická žiacka knižka Kontakt

Podpora Obchodnej akadémie na Nevädzovej 3 v Bratislave

Občianske združenie Priatelia Obchodnej akadémie na Nevädzovej 3 v Bratislave bolo založené s cieľom zlepšenia výchovno-vzdelávacieho procesu na škole, na podporu žiackych odborných, kultúrnych a športových aktivít, na podporu talentovaných žiakov, na skvalitnenie materiálneho vybavenia školy a celkové zlešpenie podmienok pre prácu učiteľov.

Naše občianske združenie môžete podporiť niekoľkými spôsobmi:

• venovaním 2% dane z príjmov (bližšie informácie získate kliknutím na odkaz 2% DANE)
  • ľubovoľným finančným príspevkom z dobrej vôle

Účet občianskeho združenia vo VÚB, a.s.

IBAN: SK57 0200 0000 0001 7143 7012

Druhá možnosť finančnej podpory prostredníctvom príspevku je organizovaná Združením rodičov školy, ktoré na svojom zasadnutí schvaľuje jeho výšku. Pre školský rok 2017/2018 bol stanovený ročný príspevok vo výške 50 EUR.

Účet rodičovského združenia v SLSP, a.s.

IBAN: SK14 0900 0000 0051 4444 8683

Do poznámky prosíme uviesť meno a triedu žiaka.

Popri finančnej podpore však možno škole pomôcť aj inak - napríklad darovaním kancelárskych potrieb, odbornou literatúrou, tlačivami, formou odborných prednášok pre našich žiakov z oblasti daňovníctva, bankovníctva, poisťovníctva či podnikateľských zručností, výpočtovou technikou, čistiacimmi prostriedkami, vykonaním rôznych údržbárskch či stavebných prác.

Zaujíma vás, na čo boli použité peniaze občianskeho združenia a združenia rodičov školy? Konkrétne údaje sú dostupné prostredníctvom Rady rodičov, vždy však ide o výdavky, ktoré sú prínosom pre našich žiakov:

• činnosť cvičnej firmy (účasť na veľtrhoch, propagačné materiály, kancelárske potreby
  • činnosť JA Firmy aplikovanej ekonómie (veľtrh, valné zhromaždenie, kancelárske potreby)
  • lyžiarsky výcvik žiakov prvého ročníka
  • organizácia školského veľtrhu pre druhý ročník
  • kurz na ochranu zdravia a prírody v treťom ročníku
  • príspevok na stužkovú slávnosť štvrtákov
  • odmeny žiakom za olympiády, odborné súťaže a kvízy
  • podpora stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ)
  • ceny do športových súťaží a turnajov
  • imatrikulácia prvákov (tričká s logom školy)
  • podpora enviromentálnej výchovy - súťaž Recyklohry