• Vitajte u nás doma na Nevädzke

    • Na tejto stránke pre vás pripravujeme nie deň, ale celý rok otvorených dverí bez toho, aby ste museli vytiahnuť päty z domu.

     K jej tvorbe nás síce pritlačil vírus, ale ak táto doba pominie, budeme veľmi radi, ak sa na nás prídete pozrieť aj osobne. Postupne budeme na túto stránku pridávať:

     • Prezentácie predmetov, projektov či iných aktivít školy 
     • Videá vyrobené učiteľmi, žiakmi či absolventami školy
     • Odkazy na fotografie či podrobnejšie stránky z tohto webu, na ktoré pri skutočnej návšteve školy nie je čas


     Nezabudnite sa na tejto stránke pozrieť aj úplne dole. Nájdete tam videá vytvorené samotnými žiakmi, ktorí sa na vyučovanie pozerajú vlastnými očami.


    • Tu si môžete stiahnuť informačný leták so základnými informáciami o štúdiu na našej škole:

     Informačný leták 2022/2023
    • Príhovor riaditeľky školy k deviatakom

      

  • O čom sa dozviete na Dni otvorených dverí

    • Ako sa "vyrába" ekonóm
    • KRÁTKY FILM O TOM, ŽE U NÁS UROBÍME ÚČTOVNÍKA NAOZAJ Z KAŽDÉHO

     Výuka odborných ekonomických predmetov u nás prebieha v teoretickej podobe (ekonomika, účtovníctvo, makroekonómia, poisťovníctvo), ale oveľa viac hodín venujeme jej praktickej forme (administratíva a korešpondencia, ekonomické cvičenia, voliteľné predmety, odborná prax). Okrem toho vo zvýšenej miere zapájame žiakov do stredoškolskej odbornej činnosti, organizujeme pre nich exkurzie a workshopy v reálnych firmách a tí najaktívnejší to skúšajú v súťažiach a odborných olympiádach.

     Maturanti, ktorí zvládli softvéry na vedenie účtovníctva (Alfa, Omega) a miezd (Olymp), môžu získať aj certifikát firmy Kros. Viac o ňom nájdete tu: CERTIFIKÁT KROS

      

     O ODBORNEJ PRAXI

     Prehliadku najúspešnejších žiakov v rámci SOČ - čiže stredoškolskej odbornej činnosti - nájdete v tomto odkaze: SOČ

     Aj súťaž o najlepšieho účtovníka má svoju galériu najlepších: MLADÝ ÚČTOVNÍK

    • Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom
    • Na Nevädzke sa každý žiak učí okrem slovenčiny ešte dva ďalšie jazyky.

     Povinným maturitným jazykom je pochopiteľne angličtina, z ktorej sa u nás maturuje minimálne na úrovni B1. Tí šikovnejší si môžu vybrať ťažšiu úroveň B2, ale ak majú chuť a potrebné jazykové zručnosti, vieme ich bezplatne pripraviť aj na získanie vo svete uznávaného Cambridgeského jazykového certifikátu.

     Ako druhý cudzí jazyk si u nás možno vybrať nemčinu, ruštinu alebo francúzštinu. Druhý jazyk sa u nás učí od 1. ročníka od úrovne začiatočník. Začíname teda tým, ako sa v ňom predstaviť, pozdraviť, a v prípade ruštiny vás čaká aj trénovanie azbuky. Ak teda máte za sebou niekoľko rokov štúdia nemčiny, odporúčame radšej skúsiť iný nový jazyk.

     Maturanti u nás môžu dobrovoľne maturovať aj z tohto druhého cudzieho jazyka, avšak iba ústnou formou.
      

     O SVOJOM OBĽÚBENOM CUDZOM JAZYKU HOVORIA NAŠE JAZYKÁRKY

      

    • Medzinárodné projekty - vstupenka do sveta
    • Projekty školy sú niečím, čo dáva žiakom skúsenosť. Každý rok sa zapájame do projektu Erasmus+, čo nám umožňuje spolupracovať so školami v zahraničí či sprostredkovať najlepším žiakom odbornú prax mimo Slovenska.

     Viac o všetkých minulých i prebiehajúcich projektov nájdete v tomto odkaze: Erasmus

     KAM NÁS ZAVIEDOL ERASMUS+

     S ERASMÁKMI BÝVA CELKOM DOBRÁ (TANEČNÁ) ZÁBAVA

     Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (DofE) je zase cestou, ako rozvíjať u žiakov osobnostné vlastnosti ako vytrvalosť, húževnatosť či empatiu.
     Prehliadka nositeľov bronzovej medaily DofE je k dispozícii tu: DofE

     DRŽITELIA BRONZOVEJ MEDAILY HOVORIA O DOFE

    • Cvičné firmy na Nevädzke
    • Cvičné firmy na Nevädzke - to je už priam legenda. Všetci, ktorí ich absolvovali, vám povedia, že nie je nič lepšie pre prax, ako si to v škole skúsiť na nečisto. Už v druhom ročníku rozdelíme všetkých žiakov na malé cvičné firmy, ktoré musia spravovať a hoci nenarábajú s reálnymi peniazmi ani výrobkami, všetko funguje ako u skutočných podnikateľov. Na záverečnom školskom veľtrhu potom medzi sebou súťažia, aby tí najlepší z nich pokračovali od 3. ročníka buď vo väčšej cvičnej firme alebo v študentskej firme aplikovanej ekonómie. Tu si už merajú sily s "konkurenciou" nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.

     O CVIČNÝCH FIRMÁCH PRIAMO Z MEDZINÁRODNEJ CENTRÁLY

      

     Prehliadka všetkých našich "veľkých" cvičných firiem sa začína v tomto odkaze: CVIČNÉ FIRMY.

     Za pozornosť určite stoja aj naši druháci so svojimi "malými" firmičkami. Tu sú: ŠKOLSKÝ VEĽTRH CVIČNÝCH FIRIEM

     DOKUMENT Z 5. ŠKOLSKÉHO VEĽTRHU

    • Študentská firma alias "aplikáči"
    • Aplikovaná ekonómia je praktickou skúsenosťou, ktorú poskytujeme žiakom z Nevädzky už od roku 1996. V spolupráci s neziskovou organizáciou JA Slovensko v nej tretiaci získavajú reálnu skúsenosť s firmou - vrátane získavania akcionárov za skutočné eurá, výrobou a predajom naozajstných výrobkov a rozdelením dividend po valnom zhromaždení akcionárov.
     Mnohí naši bývalí "aplikáči" sú dnes manažérmi vo veľkých korporáciách a vravia, že za to môže aj ich skúsenosť získaná práve na aplikovanej ekonómii.
     Pozrite si naše nasledujúce videá, ale ak máte viac času, odporúčame vám aj prehliadku všetkých našich študentských firiem v histórii školy (nájdete ju v tomto odkaze: APLIKÁČI).

     O ŠTUDENSKÝCH FIRMÁCH

     AKO TO VYZERÁ NA VEĽTRHU PODNIKATEĽSKÝCH TALENTOV

     VALNÉ ZHROMAŽDENIE ŠTUDENTSKEJ FIRMY

    • Bez počítačových zručností to dnes už nejde
    • Dnešný svet (s koronou či bez) by bol bez počítačov, mobilov či internetu asi stratený. Naša škola sa snaží udržiavať tempo s vývojom technického pokroku. Naši absolventi dokážu pracovať nielen s textom (Word) a tabuľkami (Excel), ale vedia aj to, čo je databáza (Access) a ako si vytvoriť svoj vlastný e-shop.
     Tí najlepší môžu získať Európsky vodičský preukaz na počítače ECDL, ďalší certifikát im prostredníctvom školy udelí firma KROS. Tiež sme zapojení do projektu IT Akadémia.

     Strojopis alebo ADK. Aj takto sa zvykne nazývať predmet Administratíva a korešpondencia, ktorý by sme pokojne mohli vyhlásiť za šport. Bez tréningu vám totiž nepôjde. Všetko o tom, ako sa ho učíme a kto si môže z neho urobiť štátnicu, nájdete tu: ADK

     AKO TO VYZERÁ, KEĎ PÍŠETE EXTRA RÝCHLO

     ČO VÁS NAUČÍME NA INFORMATIKE

     POČÍTAČOVÉ ZRUČNOSTI - NIEČO NAVYŠE

    • Aké je byť na Nevädzke online
    • S klasickou žiackou knižkou či triednou knihou sa už u nás nestretnete (z čoho sú smutní jedine maturanti, ktorí už nemôžu pred stužkovou "ukradnúť" a zapečatiť svoju triednu knihu).

     Žiaci, rodičia a učitelia si všetky informácie odovzdávajú cez aplikáciu Edupage, ktorá funguje nielen v počítači, ale aj v mobile. Informácie sú preto rýchlejšie, presnejšie a hlavne poruke kedykoľvek a každému.
     Náš elektronický dochádzkový systém umožňuje pomocou karty ISIC sledovať, kto je v škole a kto chýba, tá istá kartička slúži aj na výdaj obeda a uplatnenie zľavy na dopravu.

     Sme technicky plne vybavení aj na vyučovanie "z domu", čo je najmä v poslednej dobe pre niektoré školy problém. Ak prebieha vyučovanie dištančne, vieme žiakom na potrebný čas zapožičať počítač domov, čo mnoho z nich už využilo. Zjednotili sme sa na jednoduchom komunikačnom portáli Cisco Webex, ktorý je zdarma dostupný do 50 minút.

     O tom, ako to u nás vyzeralo počas októbra 2020, najlepšie hovorí tento dokument.

    • Naše prijímačky
    • Prijímacie pohovory sú jedným z troch kritérií pre prijatie na našu školu. Zvyčajne však majú v pomere k ostatným dvom (Testovanie9 a priemer známok zo ZŠ) najmenšiu váhu. Napriek tomu môžu veľakrát rozhodnúť o tom, či sa k nám žiak dostane tzv. na prvý pokus alebo bude v poradovníku pod čiarou a prežije pár neistých chvíľok. Preto sme vám pripravili vzorové zadania prijímacích pohovorov na našu školu.

     MATEMATIKA

     SJL1    SLJ2

     Mnoho ďalších testov z oboch predmetov podľa jednotlivých typov stredných škôl možno nájsť aj na externej stránke:

     Euroekonom - prijímačky na SŠ.
      


      

     Telocvik je u nás zábava

     KRÁTKO O BICEPSOCH A KOTÚĽOCH

    • Čo vieme pre teba urobiť
    • Bývaš priďaleko?
     Nemáme síce vlastný internát, ale vieme ti poskytnúť kontakt na niekoľko overených stredoškolských internátov, ktoré ťa radi prijmú.

     Máš problém so sebou, spolužiakmi alebo rodinou?
     Naša školská psychologička je naozaj výborná. Budete si rozumieť. Rada ti poradí, či už s adaptáciou na strednú školu alebo v boji s vlastnými pocitmi a starosťami.

     Trápi ťa dyslexia, dysgrafia, dysortografia či ADHD? Alebo máš telesný postih či iný zdravotný problém?
     Rozumieme ti. Aj ty sa môžeš stať našim žiakom, ak inak zvládaš učivo. Výnimkou je dyskalkúlia. Účtovníctvo, ktoré je u nás maturitným predmetom, vyžaduje rozlišovanie ľavej a pravej strany a s číslami si tiež musíš vedieť poradiť.
     Bohužiaľ, naša škola nie je ani veľmi bezbariérová, nejaký ten schodík sa tu vždy nájde.

     Si v zlej sociálnej situácii?
     Pre takéto prípady tu máme systém sociálnych štipendií a obedov zdarma, ktoré žiakom poskytuje zriaďovateľ, teda BSK.

     Máš rád dobré jedlo?
     Nie je nič jednoduchšie. Prihlás sa k nám do jedálne na obed a uvidíš, že ti bude chutiť. Naše pani kuchárky to skrátka s vareškou a hrncami vedia. Nie nadarmo im visia na stene v kuchyni pochvalné diplomy od študentov i učiteľov našej Nevädzky.

  • Poď k nám na Nevädzku

   alebo ako vidia svoju školu študenti

    • Absolventi o Nevädzke 2023
    • Francúzske raňajky na Nevädzke 2022
    • Kvízy na vyučovaní 2022
    • Študentská firma AMALA na Veľtrhu podnikateľských talentov 2021
    • Altánok - projekt tretiačok Diany a Nicol v SOČ 2021
    • Ako využiť ponúkané šance očami maturanta Marca Berkiho 2020
    • Ako vidia ekonomiku prváci z céčky 2020
    • Ako to videli naši erasmáci v Bottrope 2019
    • Ako vidí francúzštinu druhák Oliver 2020
    • Ako vidia aplikáči valné zhromaždenie počas korony 2020
    • Ako vidia francúzštinu prváci z céčky (a ich učiteľka) 2020
    • Ako vidí ADK tretiačka Kristína 2020
  • Nevädzkárska fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Kontakty

          Zriaďovateľ strednej školy

    • Meno školy
    • Obchodná akadémia, Nevädzová 3, Bratislava
    • Email na správcu obsahu
    • Ing. Adriana Jurášková, juraskova@oanba.sk
    • Telefón
    • 02/43 41 11 58 (sekretariát riaditeľky)
    • Adresa školy
    • Nevädzová 3
     820 07 Bratislava
     Slovakia
    • Úradné hodiny
    • Školský rok:
     07.30 h - 08.00 h
     11.20 h - 11.50 h
     Počas prázdnin:
     8.00 h - 12.00 h
    • Riaditeľka školy
    • Ing. Jana Orthová
     j.orthova@oanba.sk
     02/43 41 11 58
     prijímacie konanie
    • Zástupkyňa riaditeľky
    • Mgr. Darina Chobotová
     chobotova@oanba.sk
     02/43 41 09 22
     akcie školy, všeobecno-vzdelávacie predmety
    • Zástupkyňa riaditeľky
    • Ing. Adriana Jurášková
     juraskova@oanba.sk
     02/43 41 09 22
     maturitné skúšky, odborné predmety, web
    • Zborovňa, kabinety učiteľov
    • 02/43 42 01 16 (vrátnica)
    • Ekonomický úsek - vedúca
    • Slavomíra Krištofčáková
     ekonom.usek@oanba.sk
     02/43 41 11 59
    • Školská jedáleň
    • Elena Nižnanská
     veduca.sj@oanba.sk
     02/43 29 41 41
    • IČO
    • 17 327 652
    • DIČ
    • 2020868564
    • Výchovná poradkyňa
    • Mgr. Katarína Novotová
     vychovnyporadca@oanba.sk
    • Oznamovanie protiprávnej činnosti
    • Obvodné oddelenie PZ Bratislava Ružinov – východ
     Sputniková 12, Bratislava
     0961 032 705
     oopzruzinovvychod@minv.sk
     chranimedeti@minv.sk