• Halloween day 2022

     • Milí naši strašidelní (aj nestrašidelní) Nevädzkári,
      dovoľujeme si vás informovať o výsledkoch štvrtkovej halloweenskej súťaže. Tohtoročná konkurencia bola veľká, rozhodovanie členov školského parlamentu preto nebolo najľahšie.
      Z prvákov bola najtemnejšia 
      Sofia Wijegunawardenová, u druhákov nás dojal ranený vojak Matias Repiský a nejedného z nás vydesila čierna vdova bez polovice tváre tretiačka Victoria Bécotte. O to, aby ste na všetko rýchlo zabudli, sa so svojím "blikátkom" postaral šarmantný, ale veľmi drsný MIB (Maturant In Black) Gabriel Škorpil. Titul najstrašnejšej triedy obhájila a pizzou zajedla III.C, avšak na päty jej šliapali aj nováčikovia z I.C, ktorým sa tiež ušla časť sladkej výhry. 

      Percentuálne najvyššiu účasť zmaskovaných členov mal však tím pedagogického zboru. Podľa rozhodnutia študentskej poroty v ňom najviac zabodovala naša pani zástupkyňa Darina Chobotová, z ktorej trčali kosti. 
      Dúfame, že ste si tento netradičný deň užili rovnako ako my. Tešíme sa na strašidelný Halloween day opäť o rok. Všetkým zúčastneným srdečne ďakujeme a víťazom blahoželáme.


      Tím školského parlamentuHalloween day zorganizovali členovia školského parlamentu na čele so svojou koordinátorkou Sylviou Škúciovou, za čo im všetkým ďakujeme.
      Ceny pre víťazov a všetkých účastníkov boli financované z rodičovských príspevkov.

      Viac fotografií z akcií nájdete na Facebooku Nevädzky.

     • Nové počítače a softvér pre žiakov

     • V týchto dňoch sme vďaka občianskemu združeniu Priatelia Obchodnej akadémie na Nevädzovej 3 v Bratislave, ktorý je tvorený 2% z daní, a tiež rodičovskými príspevkami, vybavili celú učebňu VT2 sedemnástimi novými počítačovými zostavami
      Okrem toho sme vďaka zmluve nášho zriaďovateľa BSK so spoločnosťou Microsoft poskytli všetkým žiakom našej obchodnej akadémie bezplatné licencie na Office 365 v plnej professional verzii vrátane Accessu.
      Balík MS Office tak môžu po registrácii využívať počas svojho štúdia nielen na prípravu na vyučovanie v domácom prostredí, ale aj na ďalšie účely.

     • Októbrový DOD 2022

     • Necelých dvesto deviatakov a ich rodičov sa vo štvrtok 20.10.2022 stretlo s učiteľmi a študentmi Nevädzky, aby sa o nás dozvedelo čo najviac. Prinášame reportáž ružinovskej televízie a niekoľko fotografií z tejto vydarenej akcie.

      Za skvelú prezentáciu na Dni otvorených dverí patrí poďakovanie všetkým zúčastneným učiteľom a tiež žiakom cvičnej firmy JUMBOO, Erasmákom, Dofákom a SOČkárkam.

     • Exkurzia tretiakov Viedeň 2022

     • Vo štvrtok 20.10.2022 sa tretiaci vybrali do Viedne. Najprv navštívili areál zámku Belvedere, kde využili pekné počasie na prechádzku v zámockom parku a následne si prezreli diela najmä rakúskych maliarov (Gustav Klimt, Oskar Kokoschka a mnoho ďalších). Druhá časť dňa patrila Erste Financial Life Parku FLiP, kde sa ich ujali lektorky zo Slovenskej sporiteľne, aby im formou interaktívnej prehliadky predstavili  zaujímavosti z oblasti finančnej gramotnosti. Žiaci boli vtiahnutí do problematiky prostredníctvom hier a súťaží. Prehliadka mala vysokú profesionálnu úroveň, žiaci s nadšením riešili pomocou tabletov úlohy z oblasti finančnej gramotnosti.

      „Exkurzia FLIP vo Viedni sa mi páčila a zaujalo ma, akým hravým spôsobom sa dá naučiť o hospodárení s peniazmi.“  Filip (III.B)

      „Aj napriek technických komplikáciám to bola super exkurzia s náučnými aktivitami. Viac takýchto výletov treba.“  Viktória (III.B)

      „Výlet do Viedne sa mi páčil, krásna prechádzka pri zámku a v galérií nádherné obrazy. FLIP bol spracovaný zaujímavo a zábavne, aj napriek technickým problémom som si to užila.“ Sofia (III.A)

      „Exkurzia vo Viedni bola veľmi náučná, naučili sme sa nové bankové pojmy, bola tam super aktivita so zaujímavými informáciami od lektoriek.“  Samuel (III.B)

      Exkurziu zorganizovali vyučujúce Mgr. Eva Vavríková a Mgr. Martina Jankovičová v spolupráci s Nadáciou Slovenskej sporiteľne. Časť akcie (cestovné poistenie) bola hradená z rodičovských príspevkov.

     • Výzva školského parlamentu

     • Už vo štvrtok 27. októbra 2022 bude ten deň, keď všetci odhalíme svoju pravú tvár. Najstrašnejšia trieda a najzamaskovanejšia maska dostanú strašne dobré ceny. Akciu organizuje školský parlament.

     • Športujeme aj virtuálne 2022

     • Udržanie života v rovnováhe je názov projektu neziskovej organizácie Orbis Institute zameraného na podporu športovania detí využívaním inovatívnych technológií. Štyri triedy si na štyroch hodinách telocviku vyskúšali virtuálny snowboarding, ktorý meria schopnosť človeka udržať si rovnováhu alebo sa "vybrali" na cyklistický výlet cez zaujímavé miesta v okolí Bratislavy. O tom, že to bola zábava, svedčia aj nasledujúce zábery.
      Projekt bol finančne podporený zriaďovateľom školy Bratislavským samosprávnym krajom.

     • Logá našich tretiackych firiem 2022

     • Predstavujeme vám dve nové firmy, ktoré vznikli na OA Nevädzová v rámci voliteľných predmetov.
      Študentskú firmu sabelas (aplikovaná ekonómia) tvorí tím 11 tretiakov, ktorí majú za sebou úspešný predaj 100 ks akcií a teraz pripravujú valné zhromaždenie akcionárov. Ich prvým podnikateľským projektom bude výroba a predaj učebnej pomôcky pre maturantov. 
      Cvičná firma JUMBOO (cvičná firma-praktikum) "zamestnáva" 15 tretiakov, ktorí už v pondelok cestujú na svoj prvý celoslovenský veľtrh do Žiliny a vo štvrtok sa bude prezentovať aj na Dni otvorených dverí. Jej fiktívnym predmetom podnikania je výroba a montáž detských ihrísk. 
      Obom firmám držme palce v ich podnikaní.

      Študentská firma sabelas a cvičná firma JUMBOO pracujú vďaka finančnej podpore rodičovských príspevkov. 

     • Zmúdri do škôl 2022

     • Projekt Zmudri do škôl je polročný rozvojový program občianskeho združenia zmudri.sk, ktorý obohacuje výuku na školách o nové inovatívne prvky. Na hodinách informatiky u prvákov využívajú naše vyučujúce v 1. polroku modul "Ako sa chrániť na internete". Vo štvrtok 6.10.2022 navštívila hodinu informatiky v I. C programová manažérka združenia Nikoleta Karasová a sama "odučila" vzorovú interaktívnu hodinu. 
      Po úspešnom zvládnutí polročného modulu získajú prváci diplom, ale čo je oveľa dôležitejšie, naučia sa pohybovať v zradných vodách internetu a sociálnych sietí.

     • Oznam školskej jedálne

     • Od pondelka 17.10.2022 až do odvolania si nebude možné z prevádzkových dôvodov objednať v jedálni desiatu - bagety.
      Ponuka obedov ostáva zachovaná v pôvodnom rozsahu, t. j. dve varené jedlá denne.
      Ďakujeme za pochopenie.

     • Ceremónia DofE 2022

     • V utorok 6.10.2022 sme sa zúčastnili slávnostného odovzdávania ocenení Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu. Ceremónia prebehla v aule Gymnázia L. Novomeského, kde sme mohli zatlieskať úspešným Dofákom – Soni Furuczovej zo IV.B, ktorá si prevzala strieborné ocenenie, bronzové ocenenia získali Jakub Chobot (II.C), Alena Valníčková (III.B) a Ela Balážová (vlaňajšia IV. A).

      Ceny im odovzdali veľvyslanec Spojeného kráľovstva na Slovensku pán Nigel Baker a podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja pán Juraj Štekláč. Ocenených podporil, motivoval a zablahoželal im aj riaditeľ Národnej kancelárie DOFE na Slovensku pán Miloš Ondrášik. Mentorkami štyroch ocenených Nevädzkárov bolia počas celého roka Mgr. Katarína Barnová a Mgr. Katarína Ďurošková.

      Ceny dostaĺi žiaci, ktorí si plnili svoje ciele v oblasti talentu, športu a dobrovoľníctva a svoje fyzické sily a tímového ducha si otestovali na dobrodružnej expedícii.Všetkým oceneným Dofákom aj ich mentorke gratulujeme a novým účastníkom programu prajeme veľa úspechov v dosahovaní stanovených cieľov.

     • Deň župných škôl 2022

     • Za excelentnú prezentáciu školy ďakujeme našim Nevädzkárom Šimonovi, Filipovi, Sofii, Jakubovi, Rišovi, Simone, Laure, Niki, Veronike, obom Tamarám a obom Samuelom. Poďakovanie však patrí najmä dvom neúnavným organizátorkám Mgr. Darine Chobotovej a Mgr. Kataríne Tomaschekovej, ktoré strávili v OC Bory viac ako 12 hodín bez straty energie či hlasu. Okrem fotografií ponúkame v novinke aj videozáznam z rozhovoru o našej škole.

      Záznam rozhovoru moderátora so zástupkyňou riaditeľky školy Mgr. Darinou Chobotovou na Dni župných škôl, ktoré zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj v piatok 7.10.2022 v OC Bory Mall. 

     • Župný športový deň 2022

     • V utorok 4. októbra 2022 sa stredoškoláci z Bratislavského kraja stretli na športovom poli, aby si zmerali sily vo futbale, volejbale i atletike, ba na svoje si prišli aj bunky mozgové, ktoré súťažili v kvíze so športovou tématikou. V závere nájdete aj krátky videospot s našimi Nevädzkármi.

     • Finančná sloboda 2022

     • Naši tretiaci sa koncom septembra stretli s lektormi z OVB Allfinanz Slovensko a. s., aby sa "prevtelili" do mysle fiktívnej rodiny v ekonomickej hre s názvom Finančná sloboda.
      Ich úlohou bolo postarať o manželský pár, ktorý mal určité finančné ciele na najbližších 30 rokov života. Bolo potrebné rozhodovať o rôznych finančných produktoch s ohľadom na jednotlivé fázy života. Účelom hry bolo splniť všetky ciele rodiny, ako napr. dopriať si krásnu dovolenku v Mexiku, zaplatiť vzdelanie detí a dosiahnuť finančnú nezávislosť rodiny do veku 60 rokov rodičov. Žiaci hravou formou prežívali rôzne životné situácie, snažili sa nájsť tie najlepšie riešenia a učili sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutie. Hra bola aj z pohľadu žiakov výborným prostriedkom pre zvýšenie úrovne finančnej gramotnosti.

      „Finančná sloboda nás naučila ako narábať s reálnymi peniazmi v reálnych situáciách. Ako peniaze môžu ovplyvniť našu finančnú nezávislosť, že treba investovať správne,
      že sa máme približovať svojim cieľom a kompenzovať riziká, ktoré život prináša.“
      Diana Danielová

      „Môj názor na aktivitu finančná sloboda. Myslím si, že táto aktivita mi dosť dobre objasnila funkciu akcií, dlhopisov a peňažného fondu a to, kedy je možné tieto veci využívať. Utvrdila ma v tom, že do akcií a dlhopisov sa oplatí investovať, no iba za predpokladu, že im človek aspoň z časti rozumie.“
      Klaudia Štrbková 

     • 20 krokov k cybersecurity

     • Žiaci II. C sa v stredu 5.10.2022 stretli s odborníkom na kybernetickú bezpečnosť Karolom Suchánkom, aby si overili niekoľko zásad pre bezpečnú prácu s digitálnymi zariadeniami na internete. 
      Prednášky sú organizované s podporou Digitálnej koalície - Národnej koalície pre digitálne zručnosti a povolania Slovenskej republiky. 

     • Slovenské rýchle prsty 2022

     • V dňoch 27. – 29. 09. 2022 sa v priestoroch rokovacej sály BSK uskutočnil už III. ročník celoštátneho sústredenia s názvom Slovenské rýchle prsty. Zúčastnili sa ho žiaci a učitelia z celého Slovenska.
      Veľmi nás teší, že aktuálny majster Slovenska Tomáš Greguš obsadil 1. miesto vo všetkých disciplínach a rovnako krásne 3. miesto patrilo Matúšovi Ušiakovi (obaja z III. A). Víťazom srdečne blahoželáme!
      Poďakovanie patrí aj  organizačnému výboru celoslovenského sústredenia - Ing. Terézii Garaiovej, Mgr. Darine Szárasovej a Ing. Dane Levčíkovej.

      Cieľom sústredenia bola práca  s talentovanými žiakmi a spočívala v príprave na súťaže v písaní na klávesnici nielen na Slovensku, ale aj na medzinárodnej úrovni.
      Žiacke tréningy v písaní na klávesnici prebiehali pod odborným vedením pani Zaviačičovej, 9-násobnej majsterske sveta v písaní na klávesnici a zároveň držiteľke svetového rekordu  v počte 925 čistých úderov za minútu  a Jonáša Valu, juniorského 6-násobného majstra sveta v písaní.
      Počas sústredenia si žiaci mali možnosť vyskúšať rôzne techniky písania, rôzne dĺžky odpisov podľa predlohy či diktované texty. Súťažné disciplíny sa následne vyhodnocovali.

      Veríme, že sústredenie bolo motiváciou dosahovať výborné výsledky v písaní na klávesnici  nielen pre našich, ale aj pre všetkých žiakov z celého Slovenska a tešíme  sa niekedy v budúcnosti na ďalšom ročníku Slovenských rýchlych prstov.

      Reportáž TV Ružinov z 29.9.2022

   • Nevädzkárska fotogaléria

     zatiaľ žiadne údaje
   • Kontakty

           Zriaďovateľ strednej školy

     • Meno školy
     • Obchodná akadémia, Nevädzová 3, Bratislava
     • Email na správcu obsahu
     • Ing. Adriana Jurášková, juraskova@oanba.sk
     • Telefón
     • 02/43 41 11 58 (sekretariát riaditeľky)
     • Adresa školy
     • Nevädzová 3
      820 07 Bratislava
      Slovakia
     • Úradné hodiny
     • Školský rok:
      07.30 h - 08.00 h
      11.20 h - 11.50 h
      Počas prázdnin:
      8.00 h - 12.00 h
     • Riaditeľka školy
     • Ing. Jana Orthová
      j.orthova@oanba.sk
      02/43 41 11 58
      prijímacie konanie
     • Zástupkyňa riaditeľky
     • Mgr. Darina Chobotová
      chobotova@oanba.sk
      02/43 41 09 22
      akcie školy, všeobecno-vzdelávacie predmety
     • Zástupkyňa riaditeľky
     • Ing. Adriana Jurášková
      juraskova@oanba.sk
      02/43 41 09 22
      maturitné skúšky, odborné predmety, web
     • Zborovňa, kabinety učiteľov
     • 02/43 42 01 16 (vrátnica)
     • Ekonomický úsek - vedúca
     • Slavomíra Krištofčáková
      ekonom.usek@oanba.sk
      02/43 41 11 59
     • Školská jedáleň
     • Elena Nižnanská
      veduca.sj@oanba.sk
      02/43 29 41 41
     • IČO
     • 17 327 652
     • DIČ
     • 2020868564
     • Výchovná poradkyňa
     • Mgr. Katarína Novotová
      vychovnyporadca@oanba.sk
     • Oznamovanie protiprávnej činnosti
     • Obvodné oddelenie PZ Bratislava Ružinov – východ
      Sputniková 12, Bratislava
      0961 032 705
      oopzruzinovvychod@minv.sk
      chranimedeti@minv.sk