Obchodná akadémia, Nevädzová 3, Bratislava

Prihlásenie
O škole Info pre študentov Záujemcovia o štúdium Diaľkové štúdium 2% dane Elektronická žiacka knižka Kontakt
 • Hľadáme kuchárku do jedálne

  Hľadáme kuchárku/kuchára alebo pomocnú silu do školskej jedálne na plný úväzok s nástupom ihneď. Viac informácií nájdete v odkaze: EDUJOB

  Záujemcovia nech sa hlásia emailom na oanba@oanba.sk alebo telefonicky na 02/43411158, 02/43411159.
   

 • Bronzové medaily DofE 2018

  Patrícia Šahová, Lara Šipicki, Sofia Kubešová a Viktória Kanichová (všetky III. B) boli pred rokom úplne obyčajné dievčatá. Dnes majú za sebou nielen vzrušujúcu expedíciu do divočiny slovenskej prírody, ale aj skúsenosť s dosiahnutím cieľa, vďaka ktorému sú dnes šikovnejšie, múdrejšie či spokojnejšie so životom. Program Medzinárodnej ceny Vojvodu z Edinburghu ukončili prevzatím bronzovej medaily, kde sa medzi 350 podobne "postihnutými" študentmi vôbec nestratili. Cenu odovzdávali známe osobnosti spoločenského, podnikateľského či kultúrneho sveta. My sme mali šťastie na zakladateľa softvérovej firmy Sygic Michala Štencla, ktorý sa s nami nezabudol podeliť o svoj životný príbeh. Kvetinka a veľká vďaka samozrejme patrí aj Mgr. Kataríne Barnovej, ktorá dievčatá na ich ceste osobnostného rozvoja počas roka sprevádzala. Mimochodom, Viktória sa rozhodla v tomto roku získať striebornú medailu a my jej budeme držať prsty. Ak by sa jej to podarilo, bola by prvou na našej Nevädzke vôbec. 

 • Deň kariéry v AT&T

  To, že školou sa všetko nekončí, ale iba začína, je jasné všetkým našim študentom. Dve z nich - Eva Szépová (IV. B) a Kristína Kopálková (IV. A), ktoré si vlani vyskúšali prácu v študentskej JA Firme, získali vďaka neziskovej organizácii JA Slovensko možnosť absolvovať zaujímavý workshop Career Day. Priamo vo firme AT&T Global Network Services Slovakia sa im venovali personálni manažéri, ktorí sa zamerali na všeobecné princípy úspešného budovania si kariéry počnúc výberom školy, spôsobom a formou uchádzania sa o zamestnanie až po kariérny rast v zamestnaní. 

 • 2. miesto na medzinárodnom JA Citi Innovation Campe

  Pochybujete o tom, že podnikateľský nápad je možné vymyslieť aj za tri hodiny? Takmer sto študentov z Čiech a Slovenska to dokázalo v stredu 3.10.2018 na celodňovej súťaži, ktorú zorganizovala nezisková vzdelávacia organizácia JA Slovensko. Výzva, na ktorej pracovali aj piati naši tretiaci Sofia Kubešová, Lara Šipicki, Tereza Miháliková, Renáta Staňová a Michal Fekete, znela jednoznačne - vymyslieť inovatívny produkt, pripraviť podnikateľský plán a rozpočet na jeho realizáciu. K dispozícii im boli mentori - odborníci zo Citibank, o víťazoch zase rozhodovali manažéri tejto banky. Druhým najlepším nápadom bola drevená ekologická kefka Press & Brush. Kefka sa skladá z dvoch častí: rúčky a vymeniteľnej hlavice. Rúčka je dutá, vnútri je tuba na pastu, ktorá sa po stlačení tlačidla na spodnej strane kefky vytlačí na jej štetinky. Za nápadom stál tím, ktorého členkou bola Sofia Kubešová (III. B). Sofia, ale aj zvyšní štyria "aplikáči" odviedli na súťaži kus dobrej a tvorivej práce. Gratulujeme!

  Práca žiakov aplikovanej ekonómie je finančne podporovaná z príspevkov rodičovského združenia.

 • Stretnutie s úspešnými osobnosťami biznisu

  Vďaka akcii This is 21 organizovanej nadáciou Pontis sa päťdesiat osobností Slovenska vrátilo na svoje stredné školy motivovať mladých ľudí, aby nezabíjali svoj potenciál a neustále na sebe makali. Na Nevädzke si naši štvrtáci poklebetili s riaditeľkou portálu Profesia.sk Ivanou Molnárovou. O tom, že to bolo iste zaujímavé, svedčia tieto fotky.

  Viac informácií o akcii nájdete na adrese This is 21.

 • Úprava rozpisu žiakov pre jedáleň

  Oznamujeme všetkým stravníkom, že sa mení rozpis tried, ktoré budú chodiť na obed do jedálne nasledovne:

  • po 4. hodine - žiaci I. a IV. ročníka
  • po 5. hodine - žiaci II. a III. ročníka
 • Deň župných škôl Avion

  Päťdesiat jeden informačných stánkov stredných škôl v pôsobnosti BSK sa stretlo v piatok 28.09.2018 v obchodnom centre Avion v Bratislave, aby informovalo deviatakov a ich rodičov o možnostiach štúdia. Na podobnej akcii ste nás mohli stretnúť aj v piatok 12.10.2018 v MsKS Senec od 9.00 h - 18.00 h. Tešíme sa zo všetkých návštevníkov.

 • Green Day 2018

  Na piatom ročníku festivalu udržateľnosti Green Day sme ani tento rok nesmeli chýbať. Žiaci II. C sa spolu s RNDr. Janou Romaníkovou dozvedeli ako ekologickejšie žiť, stretli expertov na udržateľnú architektúru, zelené budovy, udržateľnú módu, recykláciu odpadu, klimatickú zmenu či šetrenie energii. A aj tentoraz doniesli pre školu peknú výhru - 15 nádob na separovaný odpad, ktoré budú krášliť naše priestory.

 • Hýbte sa s nami!

  Vo štvrtok 27. 9. 2018 sa spoločne zapojíme do celoeurópskeho projektu tzv. Týždňa športu vlastnou akciou s názvom "Hýbte sa s nami!" Cieľom je motivovať do športovania nielen žiakov, ale aj ich rodinných príslušníkov a kamarátov. Prostredníctvom školského rozhlasu urobíme rozcvičku vo všetkých triedach. Počas dňa sa naši žiaci, ale aj učitelia aktívne zúčastnia rôznych športov. Následne oslovíme našich príbuzných a známych doma či na pracovisku, aby si spolu s nami zacvičili.
  Viac o akcii sa dozviete aj na www.tyzdensportu.sk.

 • Slovenské rýchle prsty 2018

  Prvý ročník celoštátneho sústredenia žiakov v spracovaní textu na počítači sa u nás koná od 19. - 21. 09. 2018. Akcia sa narodila najmä vďaka úsiliu našej učiteľky Ing. Terézie Garaiovej, ktorej snom je dostať slovenskú "strojopisnú" školu na takú úroveň, akú dosahujú naši českí kolegovia. Naša akadémia ako hlavný organizátor prizvala k spolupráci partnerov INTERINFO Slovensko, Školu ZAV, Katedru pedagogiky NHF EÚ v Bratislave ako odborných garantov sústredenia, a tiež Bratislavský samosprávny kraj, ktorý nám poskytol priestory na výuku.

  Tréningy vedú skúsení a osvedčení tréneri - Jaroslav Zaviačič, vicemajster sveta v písaní na stroji  a Helena Zaviačičová, deväťnásobná majsterka sveta v písaní na klávesnici, držiteľka svetového rekordu 928 čistých úderov za minútu. Obaja sú autormi programovanej výučba písania na počítači – Škola ZAV. Na poslednej celosvetovej súťaži INTERSTENO v Berlíne získali českí súťažiaci pod ich vedením spolu 40 medailí z celkového počtu 90. Jonáš Vala si doniesol z Berlína 9 medailí,  z toho 8 bolo zlatých. Dúfame, že ich skúsenosti s výučbou písania zúžitkujeme v úspechoch našich žiakov, ktorí sa sústredenia až do piatku zúčastňujú.

 • Pokyny ku geografickej exkurzii - I. ročník

  Dátum konania: streda 26. 9. 2018
  Odchod: spred školy o 9.00 h
  Predpokladaný príchod: cca 16.30 h
  Pedagogický dozor: Ing. Náglová, Ing. Soboličová, Mgr. Tomascheková
  Účastníci: prihlásení žiaci I. ročníka (ostatní prváci prídu do školy, rozvrh pre nich bude upravený - viď suplovanie)

  Program: Podzemná jazerná jaskyňa Seegrotte spojená s plavbou, Laxemburgské záhrady - letné sídlo habsburgských panovníkov, Kittsee - prehliadka výroby v miestnej čokoládovni s možnosťou nákupu výrobkov. Žiakov prosíme o dochvíľnosť a disciplínu v zmysle Vnútorného poriadku školy.

 • Zapojte sa aj vy do programu DofE

  Program Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE) sa realizuje v 140 krajinách sveta a ročne ho absolvuje viac ako 1,3 milióna mladých ľudí, vďaka čomu DofE uznávajú špičkové svetové univerzity a takisto najväčší svetoví zamestnávatelia pri prijímacích pohovoroch. Hlavným dôvodom je, že tieto inštitúcie hľadajú v mladých ľuďoch predovšetkým rozvinuté charakterové vlastnosti ako napr. samostatnosť, vytrvalosť, cieľavedomosť a schopnosť prevziať za seba zodpovednosť, ktoré DofE priamo rozvíja.

  Mladý človek si sám stanovuje ciele, ktoré musí po dobu realizácie programu (6-18 mesiacov+) napĺňať. Učiteľ alebo dobrovoľník v programe figuruje ako mentor a rovnocenný partner, ktorý účastníka vedie k napĺňaniu svojich cieľov v oblastiach ako Šport, Rozvoj talentu, Dobrovoľníctvo a Dobrodružná expedícia. Program DofE tak poskytuje mladým ľuďom priestor na realizáciu svojho talentu, svojich záujmov, rozvíja motiváciu a osobnú a spoločenskú zodpovednosť. Zapojeným školám a učiteľom okrem iného ponúka možnosť zvýšiť touto skúsenosťou svoje organizačné a profesionálne zručnosti.

  Na Slovensku v minulom školskom roku 2017/ 2018 absolvovalo program vyše 2200 účastníkov. Momentálne sa DofE realizuje vo vyše 160 organizáciách a školách. Naša škola je do programu zapojená už štvrtý rok.

  Zaži dobrodružstvo a získaj ocenenie, ktoré ti otvorí dvere do sveta. Prihlás sa do rozvojového programu DofE, ktorý ti pomôže dotiahnuť ciele do úspešného konca. Viac info o tomto výnimočnom programe pre mladých a možnosti prihlásenia sa dozvieš od vedúcich programu – Mgr. Katarína Barnová a Mgr. Pavlína Valíčková, alebo  www.zapojsa.dofe.sk

  Deadline na zapojenie sa do programu je 28.9.2018.

  www.dofe.sk

 • Odborné exkurzie pre I. ročník

  Trieda I. A
  Streda 12.9.2018 po 4. hod. - Mestská knižnica, spoločný odchod zo školy
  Piatok 14.9.2018 po 3. hod. - Múzeum výpočtovej techniky, spoločný odchod zo školy

  Trieda I. B
  Streda 12.9.2018 po 2. hod. - Mestská knižnica, spoločný odchod zo školy
  Pondelok 17.9.2018 po 3. hod. - Múzeum výpočtovej techniky, spoločný odchod zo školy

  Trieda I. C
  Piatok 14.9.2018 - Múzeum výpočtovej techniky, zraz o 8.15 h na zastávke autobusov Patrónka (smer von z mesta), potom spoločný odchod do Mestskej knižnice so začiatkom o 12.00 h

  Upozorňujeme žiakov, že sa budú presúvať mestskou dopravou a budú potrebovať cestovný lístok.

 • Exkurzia Volkswagen pre II. ročník

  Pondelok 10. 9. 2018 - žiaci II. B + II. C1 (dozor Levčíková, Romaníková, Zagorov)
  Utorok 11. 9. 2018 - žiaci II. A + II. C2 (dozor Ščevíková, Chobotová, Miškeriková)

  Zraz cca o 7.20 h na autobusovej stanici Mlynské Nivy (autobus č. 21 odchádza o 7.25 h, 7.39 h a 8.00 h, cesta trvá cca 40 min) alebo individuálne o 8.45 h pred hlavnou bránou Volkswagenu, vchod pre návštevy.
  Prosíme o dochvíľnosť a nezabudnite si občiansky preukaz. 

 • Účelové cvičenia pre I. a II. ročník

  I. ročník - utorok 11.9.2018
  Zraz o 9.00 h pred Figarom na Račianskej ul.

  II. ročník - streda 12.9.2018
  Zraz o 9.00 h na Hodžovom nám. pred Prezidentským palácom

 • Rodičovské združenie

  Dovoľujeme si pozvať všetkých rodičov na úvodné informatívne stretnutie s učiteľmi vo štvrtok 6. 9. 2018 od 16.30 h.
  Rodičia žiakov I. ročníka prídu najprv do školskej jedálne, kde sa stretnú s vedením školy a dostanú dôležité informácie o štúdiu na našej škole. Pre ostatné ročníky začnú triedne aktívy s triednymi učiteľmi priamo v jednotlivých triedach. 
  Tešíme sa na Vás.

 • Diaľkové štúdium - oznam

  Oznamujeme žiakom diaľkového štúdia II. PDŠ (triedna uč. Ing. Imríšková), že prvá informatívna konzultácia bude vo štvrtok 6. septembra 2018 o 14.30 h v učebni t1. Riadne konzultácie (vyučovanie) podľa rozpisu začnú od 13. 09. 2018. Rozpis zverejníme na tejto stránke v priebehu prvého septembrového týždňa.

 • Letné prázdniny

  Všetkým žiakom Obchodnej akadémie na Nevädzovej ulici v Bratislave želáme skvelé počasie, množstvo letných zážitkov a vydarené prázdniny. 
  V triedach sa opäť všetci stretneme 3. septembra 2018 presne o 9.00 h. Žiaci I. ročníka dostanú v prvý deň učebnice.

 • Opravné skúšky za 2. polrok 2017/2018

  Termín opravných komisionálnych skúšok (vždy od 8.00 h):
  utorok 28.08.2018 (MAT, ANJ, NEJ a EKC)
  štvrtok 30.08.2017 (EKO)
  Obsahom komisionálnej skúšky je predpísané učivo za 2. polrok. 

 • Výsledky ankety o trvaní prestávok

  Na základe iniciatívy žiackej samosprávy sme v júni 2018 vyhlásili anketu pre žiakov I. až III. ročníka a tiež pre učiteľov o tom, ako dlho by mala trvať tzv. obedňajšia prestávka. Na základe hlasovania nadpolovičnej väčšiny zúčastnených je zrejmé, že najviac hlasujúcich si zvolilo súčasný stav.

strana: