• Deň narcisov 2022

     • Liga proti rakovine v tomto čase už tradične organizuje verejnoprospešnú zbierku na pomoc pacientom s týmto ochorením. Našich druhákov sme vyslali do ulíc s narcismi a podarilo sa im stretnúť zopár zaujímavých osobností. Na fotografiách si môžete všimnúť ministra životného prostredia Jána Budaja s poslankyňou NR SR Romanou Tabak, pred budovou BSK sme zase stretli župana Juraja Drobu i vicežupana Juraja Štekláča a tiež starostu Dúbravky Martina Zaťoviča.

      Liga proti rakovine vďaka zbierke realizuje viacero projektov. Medzi nimi napríklad onkoporadňu, má sieť onkopsychológov, poskytuje jednorazový finančný príspevok, organizuje podporné skupiny pre príbuzných a pozostalých, rodinné a relaxačné pobyty.

      Za organizáciu Dňa narcisov ďakujeme RNDr. Jane Romaníkovej a všetkým zúčastneným druhákom. 

     • Úprava vyučovania dňa 02.05.2022

     • Z dôvodu konania prijímacích skúšok v pondelok 2. mája 2022 upravujeme vyučovanie pre žiakov nasledovne:
      I. ročník - účelové cvičenie
      Zraz o 9.00 h na Račianskej ul. oproti budove Figaro (stánok Ahoj), električka 3 a 7 (zast. Riazanská) - za každého počasia
      II.- IV.  ročník - elearningové vyučovanie
      Vyučujúci zadajú žiakom do triednej knihy samostatné úlohy podľa rozvrhu hodín.
      V jedálni sa varí, preto sa nezabudnite odhlásiť z obeda, ak nechcete stravu.

     • Veľtrh podnikateľských talentov 2022

     • Ďalší veľký úspech sa podaril tretiakom zo študentskej firmy Cyanus.
      Z 27. ročníka Veľtrhu podnikateľských talentov konaného pod záštitou premiéra Eduarda Hegera si odniesli hneď dve ocenenia. Zlaté 1. miesto v kategórii Najlepší manažérsky tím získali prezidentka Tamara Šimkovičová a viceprezidentky Karolína Líneková, Martina Juračková, Natália Kiliková a Lucia Cabadajová.
      Tamara Šimkovičová sa zároveň v súťaži jednotlivcov Manpower Leadership Award prebojovala do elitnej desiatky, čím sa zaradila medzi lídrov roka 2022. Medailou bola ocenenená aj vyučujúca, ktorá firmu počas roka viedla k podnikateľským zručnostiam, Ing. Adriana Jurášková.

      Veľtrh podnikateľských talentov je celoslovenská súťaž študentských firiem, ktorá je súčasťou najväčieho podnikateľského festivalu v Európe Gen-E. Podujatie sa konalo a s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. 

      Účasť študentskej fimy Cyanus na Veľtrhu podnikateľských talentov bola financovaná z rodičovských príspevkov.

     • SOČ 2022 - postup do finále

     • Vo štvrtok 7. apríla 2022 konalo krajské kolo súťaže Stredoškolská odborná činnosť. Oba naše tímy, ktoré sa prezentovali v kategórii Ekonomika a riadenie s prehľadom postúpili do celoštáneho finále v nasledovnom poradí:
      1. miesto - Lucia Cabadajová, Denisa Vanovčanová Návrh, výroba a predaj didaktickej pomôcky (odb. vedenie Ing. Pavlovič)
      2. miesto - Martina Juračková, Tamara Šimkovičová Bývanie prostredníctvom hypotekárnych úverov (odb. vedenie Ing. Ščevíková)

      Dievčatám blahoželáme a držíme palce vo finále v Bardejove koncom apríla 2022.

      Účasť v súťaži SOČ je financovaná z rodičovských príspevkov.

     • Naši vo finále Mladého účtovníka 2022

     • Takéto správy nám robia radosť! Do tridsiatky najlepších stredoškolákov, ktorí sa 22. apríla 2022 zúčastnia celoštátneho kola olympiády Mladý účtovník, sa prebojovali aj dvaja maturanti z Nevädzky - Miroslav Bukviš (IV. C) a Nikol Beatrice Ďurčeková (IV. A). Zároveň sme jedinou bratislavskou obchodnou akadémiou, ktorá bude reprezentovať hlavné mesto v tejto odbornej ekonomickej súťaži.
      Bonusom k postupu je aj to, že obaja sú už teraz prijatí cez prijímacích skúšok na dve vysoké školy - Ekonomickú univerzitu v Bratislave a Fakultu riadenia a informatiky Žilinskej univerzity.

     • Tomáš Greguš majstrom SR v písaní na PC 2022

     • Unikátny kúsok sa podaril nášmu druhákovi Tomášovi Gregušovi (II. A). V celoštátnom kole 56. ročníka súťaže SIP (spracovanie textu na počítači), ktoré sa konalo v Martine, získal celkové 1. miesto s výkonom 468,8 úderov za minútu. Na súťaž sa pripravoval pod vedením Ing. Terézie Garaiovej, ktorá ho na pretekov v rýchlom písaní sprevádzala. 
      Z Tomáša máme naozaj veľkú radosť a zo srdca mu blahoželáme!

     • Slogany cvičných firiem 2022

     • Predstavujeme vám 23 sloganov druháckych cvičných firiem. Firemné tímy sa vám naživo predstavia na 9. školskom veľtrhu cvičných firiem, ktorý plánujeme uskutočniť 19. mája 2022 v telocvični školy.

      Ceny pre víťazov 9. školského veľtrhu podnikateľských zručností sú financované z rodičovských príspevkov.

     • Venujte nám 2% na skvalitnenie výuky

     • Milí rodičia, zákon Vám umožňuje darovať neziskovej organizácii 2 % zo zaplatenej dane z príjmov. Takou je aj tá naša s názvom Priatelia Obchodnej akadémie na Nevädzovej 3 v Bratislave. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Pre nás to však znamená, že nám veríte a podporujete našu snahu pracovať v prospech Vašich detí. 
      Finančné prostriedky sme využili napríklad pri riešení okamžitého prechodu na dištančné vyučovanie, zakúpili sme za ne do každej triedy videokamery a mikrofóny. Snažíme sa tiež o zdravé prostredie v triedach, preto máme na stenách germicídne žiariče na čistenie a dezinfekciu vzduchu. To, samozrejme, nie je všetko, no vždy pri tom myslíme na našich žiakov a zamestnancov.
      Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to - všetko nájdete v tomto odkaze: Ako nám venujete 2% dane

     • Organizácia vyučovania od 11.-19.4.2022

     • I. - II. ročník
      Riadne vyučovanie v skrátenom rozsahu - nájdete ho vo vašej elektronickej triednej knihe Edupage.
      Žiaci majú prísny zákaz vstupu do pavilónu D. Školská jedáleň nevarí z dôvodu karantény, za vzniknutú situáciu sa ospravedlňujeme.

      III. ročník
      Kurz na ochranu života a zdravia - zraz vždy o 9.00 h
      :
      pondelok 11.4.2022 - Račianska, oproti budove Figaro, stánok Ahoj - električka 3, 7 (zast. Riazanská)
      utorok 12.4.2022 - Železná studnička, parkovisko za Červeným mostom (konečná zast. 42)
      streda 13.4.2022 - Koliba, parkovisko pred rešt. Stroodel (konečná zast. 44)

      IV. ročník 
      Praktická časť maturitnej skúšky - pavilón D, príchod žiakov vždy o 7.30 h.

      Veľkonočné prázdniny trvajú od 14. do 19. apríla 2022. Želáme Vám ich príjemné prežitie.

     • Konferencia prezidentov študentských firiem v Anasofte 2022

     • Prezidentka študentskej firmy aplikovanej ekonómie Cyanus Tamara Šimkovičová sa v stredu 23.03.2022 stretla s inými slovenskými prezidentmi a prezidentkami na konferencii, ktorú zorganizovala softvérová firma Anasoft. Ide o súčasť prípravy na ďaľšiu veľkú akciu. Už o dva týždne 5. apríla 2022 sa bude spolu so svojím manažmentom prezentovať na Veľtrhu podnikateľských talentov v obchodnom centre Nivy v stánku č. 25 na druhom poschodí. My na Nevädzke budeme jej modrému čokoládkovému tímu držať palce v ozaj silnej konkurencii 45 firiem z celého Slovenska.

      Činnosť študentskej firmy Cyanus je financovaná aj vďaka podpore rodičovských príspevkov. Ďakujeme.

     • Kariérny workshop pre II. ročník

     • V piatok 18.03.2022 sme v spolupráci s Americkou obchodnou komorou a Business Service Center Forum zorganizovali pre všetkých druhákov online kariérny workshop na tému pracovné pohovory. Lektorom stretnutia bol Peter Rusiňák - Senior Policy Manager.

      „Tento projekt beriem ako dobre využité dve hodiny. Dozvedela som sa niečo nové a zabavila som sa. Myslím si, že tento workshop splnil svoju úlohu.“

      „Tento workshop ma veľmi zaujal, bavilo ma počúvať rady čo robiť na pohovoroch, ako sa správať, prezentovať sa, či obliekať. Dozvedela som sa nové informácie, ktoré som nakoniec využila na kahoot, ktorý sme ku koncu workshopu robili. Myslím si, že tento workshop mi dal veľa a v budúcnosti tieto rady určite využijem.

      „Myslím si že mi to dalo niečo do života, som možno viac pripravená na nejaké pohovory, ktoré ma môžu čakať v živote. Bavilo ma to a bola to super skúsenosť.“ 

     • Šachový online turnaj 2022

     • Cez víkend 12.03.2022 sme sa zúčastnili online turnaja v šachu družstiev Bratislavského kraja. Našu školu reprezentovali traja súťažiaci - Tigran Safaryan (IV. B), Gabriel Škorpil (III. A) a Jakub Chobot (I. C). V silnej konkurencií 18 škôl získali naši žiaci 21 bodov a umiestnili sa na peknom 12-tom mieste.

      Gratulujeme.

     • Webinár o Európskej únii pre druhákov

     • Dňa 16. marca 2022 sa všetci druháci zúčastnili online webinára organizovaného Zastúpením Európskej komisie na Slovensku na tému Mladí v EÚ – pohľad do sveta EÚ. Úvod patril interaktívnej prednáške o EÚ – o histórii, súčasnosti, aktuálne schválenom rozpočte, o aktuálnej situácii v Európe, ale aj  o možnostiach uplatnenia sa mladých ľudí.
      Po krátkej prestávke nasledoval online kvíz. Traja najúspešnejší riešitelia online kvízu 
      Lucia Ďurčeková, Tomáš Greguš a Jakub Andrášik (všetci z II.A) si v najbližších dňoch prevezmú vecné ceny, ktoré im venovalo Zastúpenie EK na Slovensku.

     • Kritériá na prijímanie žiakov do 1. ročníka 2022/2023

     • Rady školy schválila 02.02.2022 na svojom zasadnutí kritériá pre prijímanie žiakov do 1. ročníka štvorročného denného štúdia v odbore 6317 M obchodná akadémia. Schválené kritériá, vzory testov z matematiky či slovenského jazyka a všetky ďalšie informácie k prijímaciemu konaniu nájdete v tomto odkaze:  PRIJÍMANIE DO 1. ROČNÍKA

      Deviatakom a ich rodičom odporúčame navštíviť stránky venované našej škole v module ZÁUJEMCOVIA O ŠTÚDIUM. Tam nájdete videá a záznamy o tom, ako našu školu vidia naši učitelia, absolventi školy i samotní žiaci. Už teraz sa však tešíme na našich budúcich Nevädzkárov.

     • Úspešní absolventi štátnej skúšky z ADK

     • Riaditeľka školy Ing. Jana Orthová dnes odovzdala jedenástim úspešným tretiakom a štvrtákom Vysvedčenie o absolvovaní štátnej skúšky. Žiaci sa pripravovali na skúšku pod vedením vyučujúcej ADK Mgr. Dariny Szárasovej, a tak sa aj vďaka nej budú môcť v budúcom zamestnaní preukázať dokumentom, ktorý je u zamestnávateľov skutočne vysoko cenený. Bonusom navyše je pre nich aj možnosť zahrnúť si výsledok tejto skúšky do celkového hodnotenia praktickej maturitnej skúšky a zlepšiť si tak celkovú známku.
      Našim študentom srdečne blahoželáme a Mgr. Szárasovej ďakujeme za ich kvalitnú prípravu.

     • Organizácia vyučovania 15.-16.3.2022

     • Počas konania písomných maturitných skúšok bude vyučovanie pre ostatné ročníky prebiehať nasledovne:
      Utorok 15.03.2022 - žiaci I. až III. ročníka majú dištančné vyučovanie formou e-learningu, t.j. na hodiny sa nepripájajú, riešia úlohy zadané učiteľmi v triednej knihe.
      Streda 16.03.2022  - I. a III. ročník e-learnig prostredníctvom zadaných úloh, žiaci II. ročníka sa pripoja z domu online workshop Zastúpenia EK v SR, pokyny dostali od Ing. Ščevíkovej. 

     • Krízová infolinka CPPPaP

     • V súvislosti so vzniknutou situáciou na Ukrajine chceme byť podporou pre deti, rodičov, pedagógov a všetkých, ktorí našu pomoc potrebujú.

      Sme tu pre Vás:
      - formou online poradenstva (pracovné dni 8-16)
      - na krízovej telefonickej linke (pracovné dni 8-20)0948 156 331
      - na krízovej telefonickej linke (víkend 10-18)0948 025 337
      Ďalšie dôležité kontakty v krízových situáciách sú v Aktualitách.

      Tím CPPPaP Bratislava II

     • Logá cvičných firiem 2022 - hlasovanie

     • Už tradične sa v tomto čase začína príprava 9. školského veľtrhu podnikateľských zručností a my pevne veríme, že v tomto roku prebehne naživo s účasťou 23 druháckych cvičných firiem. Prvou súťažnou kategóriou, ktorá sa vyhodnocuje online, je výber najkrajšieho loga. Rozhodnite o tom, ktoré to bude, v tomto odkaze:

      HLASOVANIE LOGO 2022

      Vecné ceny a organizácia 9. školského veľtrhu podnikateľských zručností sú financované z rodičovských príspevkov.

  • Nevädzkárska fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Kontakty

          Zriaďovateľ strednej školy

    • Meno školy
    • Obchodná akadémia, Nevädzová 3, Bratislava
    • Email na správcu obsahu
    • Ing. Adriana Jurášková, juraskova@oanba.sk
    • Telefón
    • 02/43 41 11 58 (sekretariát riaditeľky)
    • Adresa školy
    • Nevädzová 3
     820 07 Bratislava
     Slovakia
    • Úradné hodiny
    • Školský rok:
     07.30 h - 08.00 h
     11.20 h - 11.50 h
     Počas prázdnin:
     8.00 h - 12.00 h
    • Riaditeľka školy
    • Ing. Jana Orthová
     j.orthova@oanba.sk
     02/43 41 11 58
     prijímacie konanie
    • Zástupkyňa riaditeľky
    • Mgr. Darina Chobotová
     chobotova@oanba.sk
     02/43 41 09 22
     akcie školy, všeobecno-vzdelávacie predmety
    • Zástupkyňa riaditeľky
    • Ing. Adriana Jurášková
     juraskova@oanba.sk
     02/43 41 09 22
     maturitné skúšky, odborné predmety, web
    • Zborovňa, kabinety učiteľov
    • 02/43 42 01 16 (vrátnica)
    • Ekonomický úsek - vedúca
    • Slavomíra Krištofčáková
     ekonom.usek@oanba.sk
     02/43 41 11 59
    • Školská jedáleň
    • Elena Nižnanská
     veduca.sj@oanba.sk
     02/43 29 41 41
    • IČO
    • 17 327 652
    • DIČ
    • 2020868564
    • Výchovná poradkyňa
    • Mgr. Katarína Novotová
     vychovnyporadca@oanba.sk
    • Oznamovanie protiprávnej činnosti
    • Obvodné oddelenie PZ Bratislava Ružinov – východ
     Sputniková 12, Bratislava
     0961 032 705
     oopzruzinovvychod@minv.sk
     chranimedeti@minv.sk